XIX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Regionie Wałbrzyskim za nami

            W tym roku, w nieco zmienionej formule, w związku z pandemią koronawirusa odbyła się XIX edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Regionie Wałbrzyskim, nad którym Honorowy Patronat objął po raz kolejny Starosta Wałbrzyski. Nasza szkoła tradycyjnie od prawie dwóch dekad zaprasza młodych entuzjastów krajoznawstwa i turystyki regionalnej, i zachęca do poznawania walorów „Małej Ojczyzny”.

            Do konkursu przystąpiło 17 uczniów, którzy mieli za zadanie rozwiązać test z wiedzy o powiecie wałbrzyskim i Wałbrzychu. Równocześnie nadesłali oni filmy, gdzie prezentowali region w formie popisu krasomówczego.

            Po podsumowaniu punktów z testów oraz wysłuchań popisów, postanowiono 1 nagrodę przyznać Martynie Sakowskiej, 2 miejsce przypadło w udziale Janowi Wiernickiemu, zaś trzecie Paulinie Mroczkowkiej. Jury postanowiło wyróżnić również Alicję Kozak za popis krasomówczy, oraz Martynę Sakowską i Jana Wiernickiego za test.

            Organizator dziękuje fundatorom nagród: Starostwu Powiatowemu w Wałbrzychu, Urzędowi Miejskiemu w Wałbrzychu, Urzędowi Miejskiemu w Szczawnie-Zdroju, Starej Kopalni w Wałbrzychu, Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, Zamkowi Książ w Wałbrzychu.

Konkurs został przeprowadzony przy współudziale biblioteki szkolnej w Zespole Szkół im.M. Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju. Podstawą przygotowania młodzieży do wystąpień konkursowych były pozycje  książkowe zakupione ze środków przekazanych placówce w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

            Wszystkim serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że w „Ceramiku” rozwijamy pasje krajoznawcze wśród młodzieży.

Test z Konkursu można zobaczyć tutaj