Wykład Profesora Edwarda Kosakowskiego z krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju.

W czerwcu tego roku liceum ogólnokształcące o nachyleniu artystycznym w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju zostało objęte, staraniem dyrekcji placówki, patronatem honorowym JM Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W ramach współpracy projektowane są wspólne przedsięwzięcia, które wzbogacą uzdolnioną młodzież szczawieńskiej szkoły o dodatkowe umiejętności, poszerzą wiedzę, pokażą nowe możliwości związane z ekspresją artystyczną.

 

Działalność Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz własną dziedzinę przedstawi podczas wykładu Edward Kosakowski – naukowiec pracujący na tej uczelni, wieloletni kierownik Katedry Konserwacji i Restauracji Malowideł Ściennych, wieloletni rzeczoznawca ministerialny w zakresie  konserwacji malowideł i dekoracji ściennych. Profesor jest wybitnym specjalistą w swojej dziedzinie, od kilku dekad „ratuje” zabytki w Polsce i za granicą. Dzięki umiejętnościom, wiedzy i zaangażowaniu zespołu prowadzonemu przez Profesora ocalało wiele wartościowych i unikatowych dzieł, także na Dolnym Śląsku. Profesor Kosakowski opowie między innymi o tajnikach trudnej, ale też dającej wiele satysfakcji, sztuki konserwacji zabytków. 

 

Wykład odbędzie się w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju w środę 12 grudnia 2018 roku w sali nr 25 o godzinie 11.30.