Razem na Święta

Czas na wielkie podsumowanie akcji charytatywnych wolontariatu działającego w naszej szkole. W tym roku dołączyliśmy do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej  pod hasłem „Razem na Święta”. W ramach tej akcji zrealizowaliśmy wiele działań. Od października uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie na zbiórkę karmy, koców oraz środków dla podopiecznych Fundacji „Na pomoc zwierzętom”. Bezkonkurencyjna okazała się klasa I Technikum spedycyjnego, która  uzbierała aż 161 kg karmy. II miejsce zajęła klasa II LO medyczna z promocją zdrowia, której udało się zebrać 113 kg karmy.  W akcję włączyły się także, choć w mniejszym stopniu, następujące klasy: klasa III LO medyczna, klasa III technikum ochrony środowiska/technikum spedycyjnego oraz klasa III LO humanistyczna. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim darczyńcom 😊. Składamy również podziękowania Starostwu Powiatowemu, które zapewniło transport zgromadzonych produktów do siedziby Fundacji. Szkolną akcję prowadziły: p. Maria Muszyńska, p. Małgorzata Zięba oraz Samorząd Uczniowski.
Z inicjatywy p. Małgorzaty Zięby wzięliśmy udział w akcji Radia Wrocław, która polegała na oddaniu głosów przez portal społecznościowy Facebook na „Top 5 schronisk” celem wsparcia schronisk na Dolnym Śląsku. Dziękujemy wszystkim, którzy oddali swój głos przyczyniając się do niesienia pomocy zwierzętom.
 
 
W dniu 14.12.2018 r. uczniowie klas I i II LO medycznej z promocją zdrowia oraz z klasy II LO artystycznej udali się do Domu Seniora w Szczawnie-Zdroju z życzeniami, kolędami, słodkim poczęstunkiem i zrobionymi przez Klaudię Twaróg oraz Paulinę Rosłon z klasy IV technikum ochrony środowiska/technikum spedycyjnego stroikami świątecznymi. Wyjście to odbyło się dzięki przychylności i wsparciu dyrekcji szkoły, p. Marii Muszyńskiej, p. Małgorzacie Ziębie oraz Samorządowi Uczniowskiemu. Serdecznie podziękowania należą się p. Arturowi Ciempie za wokalne przygotowanie młodzieży oraz akompaniament muzyczny. Wyjście było dla zarówno dla nas,jak i pensjonariuszy Domu Seniora wielkim przeżyciem, pełnym łez i wzruszeń. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tej pięknej akcji 😊
 
 
17.12.2018 r. Pani Dyrektor Jolanta Ozimek wraz z uczennicą klasy III LO medycznej Partycją Lisiewicz przekazała ubranka i zabawki dla dzieci ze Szpitala im. Stefana Batorego w Wałbrzychu. Pragniemy serdecznie podziękować p. Dyrektor, Patrycji Lisiewicz, Izabeli Popiołek oraz p. Magdalenie Sosnowskiej- Mielczarek za oddanie ubranek dla małych pacjentów.
Czas Świąt to czas zadumy, czas postanowień, m.in. poprawy i pomocy drugiemu człowiekowi. Bardzo cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły potrafią okazać empatię i udzielić pomocy potrzebującym. Z całego serca dziękujemy i życzymy wspaniałych, niezapomnianych i pełnych ciepła oraz miłości Świąt.
Szkolny wolontariat:
p. M. Muszyńska
p. M. Zięba
p. M. Sosnowska- Mielczarek