PO WER

Dziennik podróży

W pierwszym dniu pobytu, w niedzielę, nasza delegacja nie tylko zwiedzała Galway, ale też nawiązała kontakt z opiekunami ze strony irlandzkiej. Suzie Ryan oprowadzała po pięknym mieście, o czym była już relacja wcześniej, a na koniec dnia Suzie i Gary (Gary to jeden z czwórki koordynatorów i opiekunów zarazem) spotkali się z naszą kadrą nauczycielską i kierowniczą na kolacji, podczas której omówione zostały poszczególne etapy pobytu naszej młodzieży w Galway…

Dzisiejszy dzień (02 grudnia 2019) jest pierwszym roboczym, ale młodzież jeszcze nie poszła do pracy, tylko musiała przejść niezbędne szkolenie. Szkolenie prowadziło małżeństwo Susie i Anthony Ryan (Suzie już poznaliśmy), którzy opowiedzieli podczas prezentacji multimedialnej najpierw historię Irlandii i miasta Galway, a potem prelegenci poinformowali m.in. o przepisach bezpieczeństwa, o konieczności punktualnego przybywania do zakładu, bezwzględnego respektowania poleceń opiekuna grupy w pracy. Pod koniec spotkania pani dyrektor Jolanta Ozimek i pani Ilona Mróz przekazały na ręce państwa Ryan prezenty promujące powiat wałbrzyski, miasto Szczawno-Zdrój i szkołę. Załączone zdjęcia są ilustracją spotkania strony polskiej i irlandzkiej.
A czy wiecie, że właśnie Galway będzie w 2020 roku Europejską Stolicą Kultury?
(I.C.)

Teraz coś o warunkach, w jakich nasi uczniowie i nauczyciele spędzą najbliższe dwa tygodnie. Zatem wszyscy są bardzo zadowoleni, bo warunki są świetne. Młodzież i opiekunowie mieszkają u rodzin irlandzkich i mają zapewnione wszystko, co konieczne i do tego jeszcze można dodać duży plus. Uczniowie mieszkający w poszczególnych domach mają rano przygotowane śniadania, zanim wyjdą z domu dostają w opakowaniu lunch, a po przyjściu z pracy zasiądą do obiadokolacji. W mieszkaniach mają swobodę, ale… gdy wychodzą „na miasto”, to oczywiście do domu muszą przyjść o ustalonej porze… Jedna z koordynatorek powiedziała podczas spotkania, że ideą pobytu naszej młodzieży w Galway nie jest praca jako priorytet i stwierdziła, że młodzież ma tu być po prostu szczęśliwa.
(I.C.)

 
 

Jesteśmy już w Galway!

Miasto Galway – stolica hrabstwa Galway – to tu przebywać będą nasi uczniowie i ich opiekunowie przez dwa tygodnie. Na zdjęciach uroczy, przedświąteczny klimat pięknych rozświetlonych uliczek miasta, a przewodnikiem i opiekunem naszej delegacji z ramienia gospodarzy jest Suzie…

Około północy na lotnisku w Cork 

Już dzisiaj nasi wyjeżdżają na staż do Irlandii!

Nadeszła wreszcie długo oczekiwana chwila, kiedy uczniowie naszych klas technikum wyjeżdżają, a raczej wylatują z wrocławskiego lotniska do Irlandii na dwutygodniowy staż – to już dzisiaj, w sobotę 30 listopada 2019 roku! Jest to pierwszy wyjazd uczniów naszej szkoły w ramach projektu PO WER, jesteśmy zarówno zaciekawieni i … po prostu cieszymy się, że szkoła daje możliwości swojej młodzieży na wszechstronny rozwój.

Młodzież jest w pełni przygotowana do wyjazdu i odbyła następujące szkolenia przygotowawcze:

-kurs języka angielskiego przygotowujący do pracy w irlandzkich firmach

-przygotowanie psychologiczno-pedagogiczne

-przygotowanie kulturowe

-szkolenie BHP.

Podczas pierwszego wyjazdu na staż do Irlandii naszym uczniom towarzyszyć będą przez pierwsze kilka dni dyrektor szkoły Jolanta Ozimek oraz nauczyciel przedmiotów zawodowych Ilona Mróz, aby zapoznać się na miejscu z warunkami pobytu. Natomiast opiekunami będącymi z naszymi uczniami przez cały dwutygodniowy pobyt będą Agnieszka Pieprzyk i Grzegorz Jaroni.

Bardzo, bardzo kibicujemy naszym kolegom i koleżankom udającym się za granicę, będziemy mieli z nimi stały kontakt i będziemy prezentować na łamach tej strony informacje o wszystkich działaniach i o pracy, którą będą wykonywać w irlandzkich firmach. A zatem … do zobaczenia wkrótce!


Nasze przygotowania do wyjazdu

Rozpoczęły się przygotowania do wyjazdu na praktyki zawodowe w ramach programu POWER w dniach 30.11.2019-14.12.2019

Co będziemy robić można zobaczyć tutaj

Przystąpiliśmy do programu POWER!

Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie -Zdroju przystąpił z dniem 1 września 2019r. do projektu PO WER pt.” Europejskie staże zawodowe szansą na rozwój kariery” i rozpoczął działania zmierzające do realizacji w/w projektu.

Uwaga: Zakończenie naboru

Europejski Dzień Języków Obcych

Informacje o projekcie

Plakat informacyjny

Ogłoszenie naboru

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie (RR)

Formularz zgłoszeniowy – osoba niepełnoletnia

Formularz zgłoszeniowy – osoba pełnoletnia

Załącznik nr 8 do RR- Indywidualna Karta Rekrutacyjna – osoba niepełnoletnia