Podsumowanie XIX Powiatowego Konkursu Wiedzy o Regionie Wałbrzyskim

            W dniu 15 marca odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XIX Konkursu Wiedzy o Regionie Wałbrzyskim, objętego Patronatem Honorowym Starosty Wałbrzyskiego. Nagrody wręczali organizatorzy, w osobach Pani Dyrektor Jolanty Ozimek oraz przewodnika sudeckiego Artura Ciempy, przewodniczącego Jury. I miejsce w konkursie zajęła Martyna Sakowska, zaś laureatkami z naszej szkoły zostały jeszcze: Alicja Kozak, Martyna Ziomecka i Dobrosława Mejer.

            Nagrody na konkurs zostały ufundowane głównie przez Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu, Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju, a także  wałbrzyski oddział Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych, Muzeum Porcelany, Starą Kopalnię i Zamek Książ.

            Zostały wręczone również nagrody laureatkom Powiatowego Konkursu „Piosenką Turystyczną Żegnamy Sezon”, zorganizowanego przez OSiR w Boguszowie-Gorcach. Zwyciężczyniami zostały „Wędrowniczki” z „Ceramika”: Amelia Dajerling (zdobywczyni także II miejsca w kategorii indywidualnej), Angelika Karpińska, Oliwia Miśtal i Oliwia Szczepaniak.