Olimpiada statystyczna

 

Etap szkolny III edycji Olimpiady Statystycznej już za nami. Do udziału w Olimpiadzie zgłosiło się 3009 uczniów z 325 szkół z całej Polski a wśród nich – „wspaniała siódemka” uczennic i uczniów naszej szkoły: Daria Niepołomska i Klaudia Twaróg z klasy 4TSP, Kacper Kądziołka i Kacper Rypan z kl. 3 TSP oraz Ernest Buchowiec z 3 TOŚ a także uczennice klas liceum ogólnokształcącego: Alicja Przybyła z kl. 3 med. i Nikola Kadelska z 3 hum.

Zadania, z którymi przyszło im się zmierzyć, były nie lada wyzwaniem –  Olimpiada Statystyczna ma interdyscyplinarny charakter,  jej zakres obejmuje wiedzę nie tylko z obszaru statystyki ale także z wybranych zagadnień matematyki, informatyki, geografii, przyrody, przedsiębiorczości oraz przedmiotów ekonomicznych. Test przygotowany przez organizatorów, był testem wielokrotnego wyboru w którym poprawne mogły być jedna, dwie, trzy a nawet cztery odpowiedzi. Nasi uczniowie spisali się jednak znakomicie – aż sześcioro z nich uzyskało kwalifikacje do etapu okręgowego, uzyskując powyżej 50% możliwych do zdobycia punktów:

Kacper Kądziołka – 67,6%

Daria Niepołomska – 66,0%

Ernest Buchowiec – 63,2%

Klaudia Twaróg – 63,0%

Alicja Przybyła – 61,4%

Nikola Kadelska – 56,4%

Kacper Rypan – 46,4%

Niestety, regulamin olimpiady pozwala tylko trojgu uczniom reprezentować szkolę na kolejnym etapie 🙁

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wyników i życzymy, by nigdy nie brakowało im odwagi mierzyć się z nowymi, nieoczywistymi wyzwaniami! Trzymamy kciuki za Darię, Kacpra i Ernesta w etapie okręgowym olimpiady!

(tekst: Bożena Matusik)