Akcje charytatywne

Akcja Klubu Gaja ”Zbieraj makulaturę, ratuj konie”.

Organizator akcji: prof. Małgorzata Łukasiak-Zięba

 

Nasza szkoła kontynuuje w bieżącym roku szkolnym udział w ogólnopolskiej akcji Klubu Gaja

”Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. Akcja ta  to próba zmiany postaw człowieka do otaczającego go świata, szczególnie kurczących się zasobów naturalnych planety, a także pobudzanie wrażliwości na los zwierząt i naturalnej chęci pomocy słabszym.

 

W ramach akcji będziemy zbierać przez cały rok makulaturę, a pieniądze uzyskane z jej sprzedaży przeznaczymy na pomoc koniom przeznaczonym na rzeź. Przeprowadzimy ją w formie konkursu międzyklasowego. Przynoście w ostatnim tygodniu każdego miesiąca zebraną przez was makulaturę. Zbiórkę prowadzi prof. M.Łukasiak-Zięba.

Należy na opakowaniach z makulaturą zaznaczyć każdorazowo, która klasa ją przekazuje. Co miesiąc klasa , która zgromadzi największą jej ilość, zostanie nagrodzona dniem wolnym od odpowiedzi, sprawdzianów, klasówek.

 

 

Akcja „Na ratunek zwierzętom”

Nasza szkoła rozpoczyna akcję zbiórki produktów dla bezdomnych zwierząt przebywających

pod opieką  Fundacji „Na pomoc zwierzętom” w Boguszowie Gorcach.

Zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli do aktywnego włączenia się w akcję.

Zbiórkę przeprowadzimy w formie konkursu międzyklasowego.  Nagrodą dla klasy, która zbierze największą ilość produktów takich jak karma, środki czystości, będzie jednodniowa wycieczka plenerowa połączona z ogniskiem oraz grami i zabawami językowymi.

 Akcja będzie trwała od 10 lutego do 18 marca 2018 r.

W najbliższym czasie planujemy również prelekcję dla uczniów na temat problemów  zaniedbanych zwierząt oraz sposobów pomocy im; prelekcję poprowadzi prezes Fundacji

„Na pomoc zwierzętom” oraz nasze uczennice zaangażowane w inicjatywy prozwierzęce: Magdalena Urbaniak i Anna Nosal.

 

Organizatorzy akcji:

Prof. Maria Muszyńska

Prof. Magdalena Sosnowska-Mielczarek

Prof. Małgorzata Łukasiak- Zięba

Dzień walki z AIDS i HIV

  W dniu 1 grudnia 2017r. w szkole obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień walki z AIDS I HIV”.Uczniowie wszystkich klas pierwszych pisali test dotyczący wiedzy na w/w zagadnienia. Klasy pierwsze Toś/Sp oraz LO-medyczna wzięły udział w prelekcji  na temat AIDS I HIV „mity i fakty”. W szkole rozwieszono tematyczne plakaty, a uczniom – wolontariusze z SK PCK rozdali ulotki – „jak ochronić się przed AIDS?”.

 

Akcja „RÓŻOWA WSTĄŻECZKA”

   W dniach 22-27 października 2017 r. w naszej szkole odbywał się tydzień „RÓŻOWEJ WSTĄŻECZKI”. Wolontariusze ze szkolnego Koła PCK rozdawali uczniom i nauczycielom symboliczne wstążeczki oraz tematyczne ulotki. W klasach na lekcjach wychowawczych omawiane były zagadnienia dotyczące profilaktyki walki z rakiem piersi, odbył się również tematyczny konkurs plastyczny. 

Zostań wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

zgłoszenia do końca listopada!

 W szkole został założony Sztab XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chętni wolontariusze proszeni są o zgłoszenie swojego udziału w zbiórce pieniędzy do końca listopada.
XXV Finał Wielkiej Orkiestry  Świątecznej Pomocy odbędzie się 15 stycznia 2017 roku a pieniądze będą zbierane dla dzieci i seniorów.

Zapraszamy do udziału w akcji!

Leszek Mokrzycki

Tomasz Przeniczny

 

 

28 listopada rusza akcja pod  nazwą „GÓRA  GROSZA”!


g-ra_groszaXII edycja pod nazwą „Góra Grosza” rusza 28  listopada i potrwa do 9 grudnia 2016r.

Celem akcji jest zbiórka  monet (od 0,01 do 5 zł) na następujące  programy pomocy:

  • pomoc dla zawodowych rodzin zastępczych,
    rodzinnych domów dziecka
  • pomoc dla Domów dla Dzieci
  • pomoc dla placówek opiekuńczo–wychowawczych
  • programy szkoleń rodzin zastępczych i adopcyjnych
  • pomoc dla młodzieżowych ośrodków wychowawczych
  • programy terapeutyczne

Przedstawiciel każdej klasy zbiera pieniądze w okresie od 28 listopada  do 9 grudnia i przekazuje pieniądze opiekunom Samorządu Uczniowskiego.

 

Opiekun SU  Artur Ciempa