Akcja Klubu Gaja ”Zbieraj makulaturę, ratuj konie”.

Organizator akcji: samorząd szkolny, prof. Małgorzata Łukasiak-Zięba, prof. Artur Ciempa

 

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy udział w ogólnopolskiej akcji Klubu Gaja ”Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. Akcja ta  to próba zmiany postaw człowieka do otaczającego go świata, szczególnie kurczących się zasobów naturalnych planety, a także pobudzanie wrażliwości na los zwierząt i naturalnej chęci pomocy słabszym.

W ramach akcji zbieramy przez cały rok makulaturę, a pieniądze uzyskane z jej sprzedaży przeznaczamy na pomoc koniom przeznaczonym na rzeź.

Prosimy wszystkie klasy i wychowawców, a także wszystkich nauczycieli o aktywne włączenie się do akcji. Przeprowadzimy ją w formie konkursu międzyklasowego. Przynoście w ostatnim tygodniu każdego miesiąca zebraną przez was makulaturę i przekazujcie ją paniom sprzątającym. Zbiórkę prowadzi prof. M.Łukasiak-Zięba i prof. Artur Ciempa. Należy na opakowaniach z makulaturą zaznaczyć każdorazowo, która klasa ją przekazuje. Makulaturę proszę przekazywać wyłącznie w mocnych workach lub kartonach, tak aby była ona dobrze zabezpieczona i łatwa w transporcieUczniowie, którzy w ciągu roku zaangażują się w akcję szczególnie intensywnie, otrzymają dyplomy uznania (informacje o regularnie przynoszonych dużych ilościach makulatury powinni przekazywać wychowawcy, abyśmy wiedzieli, kogo wyróżnić na koniec roku).

Co miesiąc klasa , która zgromadzi największą jej ilość, zostanie nagrodzona dniem wolnym od odpowiedzi, sprawdzianów, klasówek.

 

Informacja Klubu Gaja o akcji:

Oszczędzanie papieru, tak samo jak wody czy energii, jest najprostszym przejawem troski o środowisko. Odkładając zużytą kartkę papieru na makulaturę zamiast do kosza, każdy może przyczynić się do ochrony środowiska i pomóc innym. Konie, dla których szukamy domu adopcyjnego, często przez całe życie ciężko pracowały w gospodarstwie lub w lesie. Są wśród nich takie, którym brakowało ciepłej stajni, dobrej opieki weterynaryjnej, a nawet jedzenia. Dzięki zaangażowaniu w zbiórkę makulatury dzieci, młodzieży, rodziców i społeczności lokalnych, a także firm, ratujemy kolejne konie, które znajdują nowy dom i opiekę.

Konie uratowane przez Klub Gaja znalazły nowe domy pełne miłości. Klub Gaja ocalił już 60 koni skazanych na rzeź, chorych, wymagających opieki lub takich, którymi właściciele nie mogli się dłużej opiekować. Dzięki nam są zadbane i potrzebne.

Od początku akcji zebrano już wspólnie blisko 3900 ton makulatury. 

Z roku na rok akcja „Zbieraj makulaturę ratuj konie” cieszy się coraz większym powodzeniem wśród współpracujących z nami szkół.